تبلیغات
حجاب آینه نور و رحمت

حجاب آینه نور و رحمت
تقدیم به چادر خاكی مادرمان فاطمه الزهراسلام الله علیها 
نظر سنجی
نظرتون درباره این وبلاگ چیه متشكرم؟

لینک های مفید

یادداشت های یک دختر چادری

حجاب و تامین نیازهای خانواده:

خانواده کانون عشق وامید و تحقق آرزوهای آدمی و مرکز تولد و پرورش نسل بشر است به گونه ای که هیچ جامعه ای نمی تواند بدون خانواده پایدار بماند. غریزه ی جنسی یکی از علل مهم ازدواج وبه وجود آمدن خانواده است اما برای پایداری آن کافی نیست.بعد از ازدواج به تدریج ،اهداف جدیدی شکل می گیرد خواسته های غریزی اندک اندک جای خود را به نیازهای روانی، امنیتی،عاطفی و شناختی می دهدو دیگر سرمایه ی عشق ورزی به تنهایی برای تامین اهداف خانواده کافی نیست.نخستین شرط تامین نیازهای جدید،آن است که زن و شوهر از تمایلات و هویت فردی دست برداشته،برای ایجاد هویتی جمعی،تلاش نمایند.چنان چه هر یک فقط خواهش خویش را دنبال کند،یعنی زن در جهت تجمل و خودنمایی و مورد پسند واقع شدن در اجتماع و جلب توجه مردان بیگانه گام بر دارد ،در دغدغه ی مقبولیت خویش فرو رود و نقش مادری را به فراموشی سپارد و از سوی دیگر مرد در اندیشه ی رسیدن به تمکین های نوترو پررونق تر به سر برد و نقش پدری را فراموش کند، بنیان خانواده بر باد می رود.بی تردید پرداختن به اموری چون به لباس،بدن،موی و انگشت نما شدن و مشخص تر معرفی کردن خود و فراموش کردن اهداف خانواده و نیازهای برتر ،پایه های خانواده را متزلزل می سازد. پوشش مناسب زن در اجتماع توانمندی اورا در ایفای نقش اجتماعیش بالا می برد،چرا که هم خود او بدون دغدغه ی دل ربایی و جلب نظر دیگران به انجام وظیفه می پردازد،هم محیط را برای ایفای نقش مردان آلوده نمی سازد.

فلسفه ی حجاب:

در مسئله پوشش ،روح سخن آن است که آیا بهره بردن مرد از زن باید رایگان باشد؟آیا مرد حق دارد که از هر زنی در هر محفلی حداکثر استفاده را ببرد؟اسلام که به روح مسائل می نگرد به این سوال جواب منفی می دهد،مردان فقط در محیط خانوادگی ودر چارچوب قانون ازدواج و همراه یک سلسله تعهدات سنگین می توانند اززنان به عنوان همسران قانونی کامجویی کنن،امادر محیط اجتماع استفاده اززنان بیگانه ممنوع است.برای زنان نیزکامیاب ساختن مردان درخارج ازکانون خانوادگی به هرصورت و به هرشکل ،ممنوع می باشد چون آن کسی که در این مسئله بهره مند می گردد مرداست نه زن،لااقل مرداز زن بیش تر بهره می برد.

قرآن کریم همسران را«لباس».یکدیگر می داند:هُنَّ لِبَاسً لَّکُمْ وَاَنّتُمّ لِبَاسً لَّهُنَّ بقره:آیه 187؛

زنانتان لباس شمایند و شما لباس زنانتان هستید.

لباس از همه چیز به تن انسان نزدیک تر و محرم تر است ودر عین حال ،تن را از نگاه دیگران می پوشاند.لباس هر کس مایه ی وقار و آراستگی اوست، همسر انسان نیز باید وقار و آراستگی رادر اجتماع برای او فراهم سازد.
طبقه بندی: حجاب،
[ پنجشنبه 12 خرداد 1390 ] [ 02:00 ب.ظ ] [ یا فاطمه الزهرا(س) ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

(((حجاب برتر از دیدگاه رهبر معظم انقلاب)))

شما خیال کرده‏اید که اگر ما چادر را کنار گذاشتیم، فرضاً آن مقنعه‏ی کذایی و آن لباسهای و لیضربن بخمرهنّ علی جیوبهنّ و همانهایی را که در قرآن هست، درست کردیم، دست از سر ما بر می‏دارند؟ نه


آنها به این چیزها قانع نیستند؛ آنها می‏خواهند همان فرهنگ منحوس خودشان عیناً این‏جا عمل بشود؛ مثل زمان شاه که عمل می‏شد. در آن زمان، زن اصلاً پوشش و حجابی نداشت؛ حتّی در این‏جاها وقتی نوبت به این کارها می‏رسد، بی‏بندوباری خیلی بیشتر هم می‏شود؛ کمااین‏که در زمان شاه، بی‏بندوباری‏یی که در همین شهر تهران و بعضی دیگر از شهرهای کشور ما بود، از معمول شهرهای اروپا بیشتر بود!

زن معمولی در اروپا، لباس و پوشش خودش را داشت؛ اما در این‏جا آن‏طوری نبود. آن‏طور که دیده بودیم و شنیده بودیم و می‏دانستیم و مناظری که از آن وقت الان جلوی نظر من هست، انسان واقعاً حیرت می‏کند که چرا بایستی این‏گونه بشود؛ کمااین‏که در خیلی از کشورهای متأسفانه عقب‏مانده‏ی مسلمان و غیرمسلمان هم همین‏طور است. بنابراین، باید بدقت و با نهایت کنجکاوی و بدون اغماض، مسائل ارزشی را رعایت کرد.
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
فروش بک لینک طراحی سایت عکس